Exkurze

 

Exkurze v pivovaru

 

Tradice vaření piva v Kynšperském pivovaru sahá až do roku 1595, kdy císař Rudolf II. udělil městu Kynšperk nad Ohří Samostatné várečné právo. Největší rozkvět pivovar zažil v roce 1840 příchodem panského rodu Haasů z Haasenfelsu (Zajíc ze Zajícovy skály). Působení rodiny Haasů bylo v historii Kynšperského pivovaru velmi významné, přineslo jeho podstatné rozšíření až do podoby, kterou známe dnes. V roce 2011 začala rozsáhlá rekonstrukce areálu a v dnešní době je v provozu restaurace, pivovar, podniková prodejna, dětské hřiště a mini ZOO.

 

  

Termín prohlídky je nutné domluvit předem s paní Rothovou na tel: +420 778 009 057 nebo e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Prohlídka trvá přibližně 40 minut, její součástí je ochutnávka piv.

 

 

VIP prohlídka

Cena: 1.200,- Kč

Cena zahrnuje ručně foukané sklo 0,5l zabalené v originální dárkové kazetě a dále ochutnávku všech druhů piv a vlastní pálenky. Prohlídku provádí ředitel pivovaru, v případě cizojazyčného výkladu zajištěn tlumočník.

 

 

Individuální prohlídka

Cena: 300,- Kč

Počet osob: 1-4

V ceně zahrnuta ochutnávka všech druhů piv

 

 

Skupinová prohlídka

Cena: 150,- Kč

Počet osob: 5 a více

V ceně zahrnuta ochutnávka piv

 

Děti do 6 let mají vstup zdarma, 12-18let vstup 50,-Kč

 

Ceny uvedeny včetně DPH.

 

V prostorech pivovaru jsou celoročně nízké teploty (1-10°). Doporučujeme si vzít teplé oblečení.

 

Kontakt:

Alena Rothová

+420 778 009 057

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Po exkurzi je možné si objednat ochutnávku všech výrobků v přilehlé restauraci Šenkovna u Zajíce. K dispozici jsou i venkovní prostory s letní terasou, dětským hřištěm a zoo. Více informací o nabídce Šenkovny u Zajíce na tel.: 778 009 059, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Malá fotografická ochutnávka prohlídky ...